10.8 C
Skopje
18.10.2021 - 0:40

Ознака: „Евровизија 2019“

Израел го активираше анти-ракетниот систем во пресрет на евровизиските случувања

Израелската војска го активирала анти-ракетниот систем во пресрет на првата вечер од евровизискиот фестивал, кој ќе започне вечерва во Тел Авив, пренесува „Бизнис инсајдер“. Израелските...

Тамара на седмо место во финалето, според обложувачниците

За „Нова Македонија“ од Израел, Марија Таушанска По неколкуте проби на евровизиската сцена, Тамара со Proud се искачи на 13-тото место, а според некои прогнози...

Евровизискиот прес-центар се загрева за вечерашното прво полуфинале

За „Нова Македонија“ од Израел, Марија Таушанска Во „Експо“ центарот на Тел Авив, Израел, вечерва почнува „Евровизија 2019“, еден од најгледаните настани на планетата. Во...

Успешна првата проба на Тамара на евровизиската сцена

Во Тел Авив почнува да се чувствува евровизиската атмосфера. Градот се полни со илјадници евровизиски обожаватели, има околу 1.500 акредитирани новинари, пејачите од 41...

Тамара ќе оди на „Евровизија 2019“ со осмислен концепт

Да се биде различен значи да се биде горд на себеси. На 16 мај ќе му кажеме на светот дека „се гордеам со себе“...

Македонија во второто полуфинале на „Евровизија 2019“

Од Македонската телевизија информираат дека наскоро ќе бидат објавени имињата на евровизискиот тим и на авторите на песната со која Тамара ќе нѐ претставува...

„Осмели се да сонуваш“ е слоганот на „Евровизија 2019“

Слоганот на „Евровизија 2019“, која годинава ќе се одржи во Тел Авив, Израел, на 14, 16 и 18 мај, е „Осмели се да сонуваш“,...