12.8 C
Skopje
18.10.2021 - 0:00

Ознака: „Евровизија 2019“

Тамара Тодевска влезе во финалето на „Евровизија 2019“

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Тамара Тодевска со својот одличен, сигурен, мошне емотивен настап, кој беше награден со бурен аплауз во салата,...

Погледнете го евровизискиот настап на Тамара Тодевска во Тел Авив

Македонската претставничка Тамара Тодевска го имаше својот настап со песната „Proud“ во Тел Авив, Израел, во втората полу-финална вечер на 64-от Избор на песна...

Новинарите во Прес-центарот во Тел Авив бурно реагираат на секоја песна

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Над илјада новинари од цела Европа, но и од други земји во светот во Прес-центарот во Тел...

Мадона во последен момент го потпиша договорот за настап на „Евровизија“

Марија Таушанска, наша известувачка од Тел Авив Веќе два дена поп-кралицата Мадона е забарикадирана на петтиот кат на хотел „Дан“ во Тел Авив, и никој...

Најскапи билети за финалето на Евровизија досега

Билетите за финалето на Евровизија што ќе се одржи на 18 мај во Тел Авив чинат 1.000 евра. Ова се најскапите билети за едно...

Тамара поради технички пропусти настапи двапати на генералната проба

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Израел, Марија Таушанска Тукушто заврши првата генерална проба пред утрешното второ полуфинале на „Евровизија 2019“. На сцената на „Експо-центарот“...

Обложувачниците погодија за осум од десетте финалисти на првата евровизиска вечер

Обложувачниците се подобрија во однос на минатогодишното полуфинале и оваа година погодија дури осум од десетте учесници во финалето на „Евровизија 2019“ во Тел...

Мадона пристигна во Тел Авив

За „Нова Македонија“ од Тел Авив, Марија Таушанска Како што беше најавено од организаторите на „Евровизија 2019“, поп кралицата Мадона синоќа доцна слета на аеродромот...

Познати првите десет учесници во финалето на „Евровизија“

Во „Експо“ центарот во Тел Авив вечерва се одржа првото полуфинале од овогодинешното издание на популарниот фестивал „Евровизија“. Изведувачите од Грција, Белорусија, Србија, Кипар, Естонија,...

Необичниот настап на Нета го отвори евровизискиот фестивал

Традиционално, ланскиот победник Нета ја отвори првата полуфинална вечер на овогодинешното издание на „Евровизија“ во Израел. На прекрасната сцена во „Експо“ центарот во Тел...