24.8 C
Skopje
31.7.2021 - 10:39

Ознака: евровизискиот

Македонскиот претставник добил поддршка од пијанистката Мицуко Ушида

Европа вторпат во еуфорија пред евровизискиот јубилеј На 24 мај 1964 година се случи првиот избор за песна на „Евровизија“ и традицијата трае веќе 65...