Ознака: евроамбасадори

Филипче на видео-конференција со евроамбасадорите: Засега успешно менаџираме со епидемијата

Министерот за здравство, Венко Филипче, и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес присуствуваа на видео-конференција со амбасадорите на земјите членки на ЕУ во...