15.8 C
Skopje
28.10.2021 - 15:41

Ознака: еврејска музика

„Охридско лето“ во знакот на еврејската музика

Предворјето на црквата „Света Софија“ беше совршен амбиент за настап на дуото „Австрија“, во состав Тимна Брауер, вокал, и Елијас Меири, гитара и клавијатури....