Ознака: евзони

„Евзони“ останува затворен за туристите

Граничниот премин „Евзони“ ќе остане затворен за туристите. Во Грција ќе можат да влезат само оние кои имаат документи со кои докажуваат дека живеат...

Грчките превозници го блокираа Евзони поради рестриктивните мерки

Грчките превозници од 7 часот утринава го блокираа граничниот премин Евзони од грчка страна во знак на протест поради рестриктивните мерки на граничниот премин...

Затворен Евзони поради штрајк на грчките цариници

Поради штрајк на грчките цариници утре ќе биде затворен граничниот премин Евзони. - Денеска раководителот на смена на ПС за ГП и ГН Богородица е...

Од понеделник нов протокол за влез во Грција преку „Евзони“

Граничната служба на граничниот премин „Богородица“, од грчките служби добила дополнителни информации за новиот протокол за влез во Грција, преку граничниот премин „Евзони“, информираат...

Во Грција се влегува само преку Евзони

Во Грција од утрово се влегува само преку граничниот премин Евзони, откако Грција синоќа на полноќ ги затвори Меџитлија и Стар Дојран за секаков...

Граничниот премин Евзони повторно затворен

Граничниот премин Евзони треба да биде отворен од денес, објави РТС. Сепак, во краток временски период овој граничен премин беше затворен. Иако беше кажано дека...

На Евзони се чека околу два часа

Oколу два часа се чека денеска на грчко-македонската граница, на граничниот премин Евзони за излез од Грција. На границата се формирани неколку колони возила од...