15.9 C
Skopje
29.3.2020 - 16:47

Ознака: евакуиран

Макрон евакуиран од театарот во Париз, демонстранти се обидоа да влезат...

Француските безбедносни сили го евакуираа претседателот на земјата, Емануел Макрон од театарот Ле Буфе ду Норд во Париз поради напад од антивладини демонстранти, јави...

Евакуиран екипажот од „Адмирал Кузњецов“, пожарот сè уште се гаси

Целиот екипаж на рускиот носач на авиони „Адмирал Кузњецов“ е успешно евакуиран по пожарот кој избувна за време на поправката во Мурманск, соопшти руското...