17.8 C
Skopje
26.9.2021 - 22:25

Ознака: ебрахим раиси

Со цврстиот став за горливите прашања Раиси испрати порака до САД

Новоизбраниот ирански претседател Ебрахим Раиси во неговото прво обраќање кон медиумите го отфрли барањето на САД за поширок договор со Иран што би ги...

Раиси ја отфрли можноста за средба со Бајден

Новоизбраниот ирански претседател Ебрахим Раиси ја отфрли можноста за средба со американскиот претседател Џозеф Бајден. На прашањето за можна средба со Бајден, Раиси само одговори...

Конзервативецот Ебрахим Раиси поздравен како новиот претседател на Иран

Ебрахим Раиси (60) е поздравен како новиот претседател на Иран откако неговите тројца главни ривали му честитаа на победата на изборите, а прелиминарните резултати...