-7.2 C
Skopje
26.1.2022 - 3:20

Ознака: „Д-фестивал“

„Д Фестивал“ целосно посветен на домашната музичка сцена

Само еден ден не дели од прекрасната летна авантура „Д Фестивал“ што ќе се одржи утревечер на главната бина „Паркинг Гранит" во Дојран, со...

„Д фестивал 2020“ со поддршка на кампањата „Гласно против гласини“

„Д Фестивал“ се приклучува кон кампањата „Гласно против гласини“, како уште еден начин на поддршка и придонес во борбата против гласините кон жените што...

„Д Фестивал“ викедов со онлајн-журка

Десеттото роденденско издание на единствената фестивалска авантура кај нас - „Д Фестивал“, првично беше закажано за 3, 4 и 5 јули во Дојран. - Во...

„Д фестивал“ одложен за август

Најголемата музичка манифестација во земјава под ведро небо, „Д фестивал“, поради пандемијата на коронавирусот е одложена за август. - „Д фестивал“ ќе се одржи од...

„Таксират“ и „Д-фестивал“ номинирани за најдобри фестивали во Европа

Европските награди за најдобри фестивали и годинава ги вклучија номинациите за „Д-фестивал“ и за „Таксират“ во категориите: „Д-фестивал“ за најдобар мал фестивал и „Таксират“...

Триесет илјади посетители годинава на „Д фестивал“

Деветтото издание на „Д фестивал“, единствениот летен музички фестивал во земјава што се одржува во Дојран од 12 до 16 јули, според организаторите, е...

Над 50 музички ѕвезди викендов во Дојран

Викендов, од 12 до 14 јули, во Дојран ќе се одржува „Д фестивал“ со тридневна богата програма и фестивалски камп. Настапуваат над 50 музички...

Парискиот музички феномен „Офенбах“ за почеток на „Д фестивал“

Годинашниот „Д фестивал“ ќе се одржи во Дојран, од 12 до 14 јули, а веќе во целиот регион владее огромна заинтересираност за овој музички...

Во Дојран утре почнува „Д фестивал“

Во Дојран утревечер почнува осмото издание на „Д Фестивал“, кој ќе трае до 8 јули. Арт поп ѕвездата од светската авангарда Севдализа, култната наша група...

Познати странски изведувачи на „Д-фестивал 2018“

По првиот бран изведувачи што го сочинуваат артисти од современата македонска музичка сцена - Горан Трајкоски, Дуке Бојаџиев, групата „Архангел“ и скопското андерграунд-трио „Палиндром“...