3.8 C
Skopje
30.11.2021 - 3:49

Ознака: „Дупер“

Правиме музика без намера да се допаднеме

Планираме и настапи во регионов, па и некои соработки, но засега во фокусот ни се Македонија и авторската музика. Коцките сами се редат, затоа...

„Пробај да ми бидеш“ најново од групата „Дупер“

Групата „Дупер“ деновиве ја објави својата нова, четврта песна, со наслов „Пробај да ми бидеш“, за која музиката, текстот и аранжманот ги потпишуваат: Борис...

„Дупер“: Сакаме сите да слушнат за нас

Овој бенд за нас е место каде што своите идеи и инспирација можеме да ги преточиме во парче музика од кое сите сме задоволни....