7.7 C
Skopje
21.11.2019 - 21:13

Ознака: ДУИ

Опасни свијоци на патот до избор на нов претседател

Неколку месеци пред терминот за редовни претседателски избори, сосема очекувано, веќе се зборува за можни кандидати и за коалиции, но она што, според некои...

ДУИ не се откажува од идејата за консензуален претседател на државата

Коалицискиот партнер во власта, Демократска унија за интеграција, не се откажува од идејата за консензуален претседател, изјави меѓу другото, партискиот лидер Али Ахмети во...

Зекири: Толпата викаше „ќе ве убиеме сите“, Ѓорчев и Тодоров ги...

Пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири, кој денеска сведочи за настаните од 27 април, рече дека бил во една од кабините за превод во галеријата...

Пратеничката група на ДУИ ќе учествува во кампањата за референдумот

Пратеничката група на ДУИ соопшти дека денеска го информирала претседателот на Собранието дека ќе земе активно учество со сите свои пратеници за референдумот на...

Политички препукувања за тендер за Аква парк во Гостивар

Гостиварскиот огранок на ДУИ ја обвини актуелната гарнитура на локалната самоуправа дека манипулира со јавните набавки и при тоа ги прекршува постапките. Градоначалникот Арбен...

Груби: Опозицијата да ги поддржи реформите и решавањето на спорот со...

Пратеникот на ДУИ Артан Груби даде поддршка на Владата и на изборот на новите министри, но од собраниската седница исто така ја повика опозицијата...

ДУИ ги дефинира приоритетите за следните две децении

Претседателството на Демократската унија за интеграција (ДУИ) смета дека е успешен и ветувачки текот на преговорите со Грција и ги охрабрува властите храбро да...

Во инцидентот во Мала Речица убиен член на ДУИ, приведени четири...

Во вооружениот инцидент што се случи вчера во тетовското село Мала Речица убиен е Неип Реџепи од огранокот на ДУИ во Куманово, а досега...

„Попис“, „Моќник“ и „Актор“ се новите истраги на СЈО

Специјалното јавно обвинителство објави три нови истраги против 25 физички и четири правни лица за кривични дела злоупотреба на службена должност, измама и перење...