11.8 C
Skopje
19.11.2019 - 20:20

Ознака: ДУИ

Груби: ДУИ нема да испорачува никакви фактури, Пендаровски е наш претседател

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби од прес-центарот на Собранието му ја честиташе новата функција на претседателот Стево Пендаровски и рече дека со неговиот избор...

ДУИ ја почнува изборната кампања од Дебар

Демократска Унија за Интеграција во оваa изборна кампања влегува во два сегмента, за претседателските избори во земјата и тие за градоначалник на општина Дебар,...

Ахмети ја повика ВМРО-ДПМНЕ да не се повлекува од дијалогот за...

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети денеска ја повика најголемата опозициска партија да го продолжи учеството во работните групи при Министерството за правда во врска...

Централниот совет на ДУИ го потврди изборот на Пендаровски за заеднички...

Иџет Меџити ќе биде претседател на Централниот изборен штаб на ДУИ по предлог на претседателот Али Ахмети, а оваа партија ќе учествува на претстојните...

Пендаровски е претседателски кандидат на владејачката коалиција

Стево Пендаровски е заедничкиот претседателски кандидат, соопшти премиерот Зоран Заев по вечерашната средба со партиите од коалицијата предводена од СДСМ и сите поддржувачи на...

СДСМ и ДУИ треба да го објават името на заедничкиот претседателски...

Јавноста и натаму очекува објава на името на заедничкиот претседателски кандидат на коалициските партнери СДСМ и на ДУИ,  што го договорија лидерите на двете...

Ахмети најави средба со Заев

Лидерот на ДУИ Али Ахмети најави дека утре ќе се сретне со премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев со кого ќе разговараат за...

ДУИ и СДСМ меѓусебно си ја префрлаат топката

Пратеникот Мухамед Зекири од СДСМ вчера ги отфрли наводите на претсeдателот на парламентот Талат Џафери дека кој било пратеник од нивната пратеничка група имал...

СДСМ и ДУИ бараат консензуален претседателски кандидат

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за кандидат за претседател на  државата. Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев ќе се обиде со лидерот на...

Османи: Отворени се сите опции за претседателски кандидат

Демократската унија за интеграција ги разгледува сите опции за претседателски кандидат. Разговорите се одвиваат во различни насоки, но се уште нема нешто конкретно, за...