16.8 C
Skopje
22.6.2021 - 5:53

Ознака: дуи. мнр

Груби го посочи косовското прашање како приоритет за Османи и за...

Првиот вицепремиер Артан Груби одговори потврдно на прашањето на ТВ 21 - дали министерот за надворешни работи Бујар Османи ќе побара од Шпанија да...