16.8 C
Skopje
19.10.2021 - 14:27

Ознака: дует

Синиша Михајловиќ и Златан Ибрахимовиќ во дует на „Санремо“

Првата ѕвезда на италијанскиот фудбалски клуб Милан, Златан Ибрахимовиќ, деновиве е зафатен со обврски што немаат баш голема врска со фудбалот. Имено, тој е...

Ѓоко Ѓорчев и Кате Брезова снимија дует во пресрет на Свети...

Во пресрет на утрешниот празник Свети Трифун, кој се одбележува во целата земја, а особено во Тиквешијата, неготинчанецот Ѓоко Ѓорчев на своите обожаватели им...

Атиџе ја сними „Чекор по чекор“ во дует со Васил Чамов

Атиџе Муратова, главната хероина на документарниот филм „Медена земја“, добитник на две номинации за „оскар“, деновиве е во Скопје, каде што во студиото „Сити...

Сајмон и Гарфанкел – дует наречен хармонија

Во светот на музиката, музичарите стануваат уметници доколку во животот успеат за својот труд да добијат награда на масовно прифаќање и вреднување на нивните...