1 C
Skopje
23.2.2019 - 14:33

Ознака: Дубаи

Во Дубаи единствен со две победи беше Павлов

Македонските каратисти и каратистки во борби (девет) и во кати (една) не успеаја да се закитат со медал ниту на вториот од предвидените седум...

Каратистите во Дубаи по нови олимписки бодови

Вкупно 14 македонски натпреварувачи (13 во борби и еден во кати), ќе се натпреваруваат викендов во Дубаи (ОАЕ), на вториот од предвидените седум турнири...

Британец осуден на доживотен затвор во ОАЕ поради шпионажа

Британецот Метју Хеџес е осуден денеска во сојузниот суд во Абу Даби на доживотен затвор поради шпионажа за странска земја, соопшти портпаролката на неговото...

Пандора и Сашо Саздовски изложуваат во Дубаи

Самостојната изложба „Утопија“ - слики, цртежи и инсталации, на визуелната уметница Пандора Апостолоска-Саздовска, како и „Објекти“, скулптури и цртежи на скулпторот Сашо Саздовски, ќе...

Чифт чевли вреден 17 милиони долари изложен во Дубаи

Чифт чевли изработен од кожа, злато и дијаманти е изложен во Дубаи и е понуден на продажба за 17 милиони долари, што е апсолутен...

Хоспитализирани 12 патници од летот Дубаи – Њујорк кој беше ставен...

Дванаесет патници од авионот што денеска беше ставен во карантин на аеродром Џон Фицџералд Кенеди во Њујорк биле хоспитализирани поради сериозноста на здравствените симптоми...

Авион од Дубаи под карантин во Њујорк, им се слошило на...

Патнички авион од Дубаи што денеска слетал на аеродромот ЏФК во Њујорк бил ставен под карантин откако над 100 од вкупно 500 патници се...

Каратистите не запираат

Македонскиот каратист Берат Јакупи се закити со сребро од настапот во Премиер-лигата, што е втор медал годинава во ова престижно натпреварување, по среброто на...