Ознака: Дубаи

Без псовки, озборување и јадење во автобус – закони во ОАЕ...

Обединетите Арапски Емирати и можеби најпознатиот град во земјата – Дубаи, се посебни по многу нешта, а еден од нејзините признаци е тоа што...

Сребрен медал за Емил Павлов

Македонскиот каратист во борби во финалето загуби од Французинот Давид да Коста, но освоеното сребро е најголем успех на македонското карате на светските првенства КАРАТЕ...

Павлов: Светското злато е сон на мојата кариера

Со Стивен да Коста досега се немам борено, како и со сите други тука, оти првпат настапувам во оваа повисока категорија, но ќе дадам...

Павлов в сабота ќе се бори за златото

Златниот или сребрениот медал што ќе го понесе со себе Павлов е најголем успех досега за македонското сениорско карате од СП КАРАТЕ - СВЕТСКО ПРВЕНСТВО...

Џафери во Дубаи на Експо 2020

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, и делегацијата го посетија Павилјонот на Македонија на Експо 2020 Дубаи, најголем меѓународен настан на кој учествуваат над 190...

Македонски девојки успешни на избор за убавина во Дубаи

Во Дубаи, Обединети Арапски Емирати, на изборите на убавина „Литл мис и Мис планет 2021“ и „Литл мис и Мис тин галакси 2021“, што...

„Октоберфест“ во Дубаи

Традиционалниот фестивал на пивото „Октоберфест“ треба да се одржи во Дубаи откога беше откажан во Германија втора година по ред поради пандемијата на коронавирусот,...

ВМРО-ДПМНЕ: Трајче Заев избегал во Дубаи

Кланот Заеви прерасна во картел Заеви и тоа го потврди МВР, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. - После цел ден молк, МВР на Спасовски призна дека...

Во Дубаи уапсено момче кое украло камила како подарок за неговата...

Полицијата во Дубаи уапсила момче за наводна кражба на многу вредна новородена камила, која планирал да и ја подари на неговата девојка за роденден,...

Роботите потполно го заменија персоналот во „РобоКафе“

Во новоотвореното кафуле „РобоКафе“ во Дубаи персоналот целосно е заменет со роботи, пренесуваат медиумите. Концептот на „РобоКафе“ е идеален за почитување на социјална дистанца, но...