19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 0:20

Ознака: Дуа Липа

Дуа Липа се правда: Секогаш кога ќе објавам нешто за Косово...

Пејачката Дуа Липа (24), откако предизвика бурни реакции во јавноста по објавата на картата на „голема Албанија“ на Инстаграм, се огласи и порача дека...

Дуа Липа, границите и прашањето кој дошол прв на Балканот се...

Границите на Балканот секогаш се горлива тема, која овојпат беше распалена поради објава на Инстаграм на британската пејачка со потекло од Косово Дуа Липа....

Дуа Липа создаде тензии со знамето на „голема Албанија“

Британската пејачка со потекло од Косово, Дуа Липа, на својот инстаграм-профил објави фотографија на која е прикажано знамето на т.н. „голема Албанија“, кое албанските...

Харадинај: Косово е среќно што е претставувано од Дуа Липа

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај ѝ честита на пејачката по потекло од Косово, Дуа Липа за освоените две признанија на синоќешното доделување на музичките награди...