Ознака: други земји

Состојбата во Чешка критична, дел од пациентите се испраќаат во други...

Чешка побара од Германија, Швајцарија и Полска да примат десетици пациенти заразени од Ковид-19, бидејќи состојбата во чешките болници е критична, соопшти Министерството за...

Германија ги продолжи предупредувањата за патување во над 160 земји

Германија до средината на септември го продолжи предупредувањето за патување во повеќе од 160 земји во светот, соопштено е по состанокот на германската влада...

Џонсон: Доколку е потребно, ќе воведеме карантин и за други земји

Борис Џонсон вели дека земјата ќе воведе карантин за другите земји ако бројот на заразени со вирусот ковид 19 продолжи да се зголемува. Но и...

Граѓаните што ќе бидат вратени со чартер-летови ќе си ги платат...

Граѓаните што ќе бидат вратени во земјата со чартер-летови, ќе имаат обврска да си ги платат авионските билети, информираат од Министерството за надворешни работи. -...

Македонските граѓани затечени во странство итно да се пријават за да...

Министерот за надворешни работи Никола Димитров ги повика сите наши државјани кои во моментов се во странство, посебно оние кои немаат регулиран престој, итно...