17.8 C
Skopje
18.6.2021 - 7:58

Ознака: дрога

Српската полиција уапси Бугарин и Македонец, се обиделе да прошверцуваат дрога

Српската гранична полиција и полицијата на Шид уапси 47-годишен бугарски државјанин и 41-годишен македонски државјанин. Се сомнева дека се обиделе да прошверцуваат вкупно 171 таблета...

Дрога вредна 300.000 евра пронајдена во возило на Брза помош во...

Полицијата во пристаништето Месина, на Сицилија, заплени 30 килограми марихуана, која двајца курири се обиделе да ја прошверцуваат во возило на Брзата помош. Полициските службеници...

Запленети рекордни 23 тони кокаин во Германија и во Белгија

Царините во Германија и Белгија заплениле рекордни 23 тони кокаин наменети за трговија во Холандија, пренесува Би-би-си. Германските власти откриле 16 тони во пет транспортни...

Вработени во фабрика за канабис во Кочанско ја продавале дрогата нелегално

Тројца вработени во фабриката за канабис за медицински цели во кочанското село Уларци одгледувале марихуана за продажба на нелегалниот пазар. Полицијата вчера приведе три лица...

И сопругата на Ел Чапо падна поради „семејниот бизнис“

Сопругата на мексиканскиот наркобос, Хоакин Гузман познат како Ел Чапо, е уапсена на меѓународниот аеродром во Вашингтон под сомнение дека е вклучена во мрежа...

Кумановец испорачал дрога во поштенско сандаче

Кумановската полиција поднесе кривична пријава против 40-годишен кумановец со иницијали С. Т. поради сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет...

Пронајдени околу 100 килограми дрога на подрачјето на Росоман

Полициски службеници, по претходна пријава, денеска пронашле 10 вреќи со 98 пакувања марихуана, во вкупна количина од околу 100 килограми, во приватен објект на...

Притвор за прилепски дилери кои продавале марихуана, кокаин, хероин и амфетамин

Прилепското сновно јавно обвинителство донесе наредба за истражна постапка против четири лица, за кои постои сомневање дека како соизвршители сториле продолжено кривично дело неовластено...

Приведени дилери на дрога во Прилеп, вмешани и полициски службеници

Полицијата уапси шест лица по претреси на 16 локации во Прилеп, поради поврзаност со продажба на дрога во градот. Приведените се на возраст помеѓу...

Во Солун разбиена мрежа за шверц на дрога, пронајдени 324 килограми...

Грчката полиција заплени 324 килограми кокаин и уапси три лица осомничени дека планирале да ја мешаат дрога со други супстанци и да ја продаваат. Се...