-4.2 C
Skopje
1.12.2021 - 4:43

Ознака: дрога

Пресечен меѓународен канал за транспорт на дрога во вредност од речиси...

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ „Југ“ и Единицата за брзо...

Претрес во Гостивар, пронајдена дрога и приведени две лица

Приведени две лица од Гостивар, кај кои била најдена дрога. Според информациите, при претрес во станот на К.С.(51) на улица Гоце Делчев во Гостивар, извршен...

Реката во близината на фестивалот „Гластонбери“ загадена со дрога

Реката што тече во близината на местото каде што се одржува најголемиот светски музички фестивал на отворено, „Гластонбери“, во Велика Британија, е загадена со...

Европол разби балкански наркокартел што ја снабдувал Европа со дрога

Во меѓународна полициска акција координирана од Европол е разбиена балканска наркогрупа на трговци со дрога и започната е истрага против повеќе од 60 осомничени...

Во акција на Европол уапсени 330 лица, Западен Балкан центар за...

Во заедничка повеќедневна операција на Европол и 27 земји, уапсени се 330 лица кои се товарат за трговија со дрога, оружје и посредување при...

Кај двајца гостиварци била пронајдена дрога

При претрес во гостиварско, полицијата уаспила двајца жители од село Врапчиште бидејќи кај нив пронашла дрога. Вчера околу 16.30 часот во с.Градец, гостиварско, полициски службеници...

Разнобојна палета на шверцувана стока од Албанија

ЕВРОПОЛ РАЗБИ АЛБАНСКА КРИМИНАЛНА МРЕЖА ШТО РАБОТЕЛА СО ШВЕРЦ НА МАРИХУАНА Европол успешно помогна во акцијата на шпанските, германските и албанските власти за разбивање организирана...

Разбиена албанска криминална мрежа, тргувале со дрога во Шпанија

Агенцијата за криминално разузнавање на Европската Унија – Европол, разбила организирана криминална мрежа, составена претежно од криминалци што зборуваат албански јазик, поради трговија со...

Во Црна Гора запленети над 1,5 тони кокаин

Во полициска акција во Подгорица синоќа е запленета рекордна количина дрога, околу 1,5 тони кокаин а неколку лица беа однесени во Безбедносниот центар во...

Канарските Острови седиште на наркокланови од Балканот

Криминалните кланови од Балканот ги користат Канарските Острови за да прошверцуваат кокаин во Европа. Според шпанските медиуми, тие купуваат килограм кокаин за 3.000 евра,...