20.8 C
Skopje
15.6.2021 - 14:59

Ознака: дрога

Разбиена група на нарко-дилери, запленета дрога во вредност над 800 илјади...

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се шест лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР...

Затекнати двајца тетовци со дрога за време на полициски час

Две лица од селото Порој, Тетовско биле затекнати од страна на полицијата со дрога, за време на полициски час. Станува збор за 23 и 29-годишник,...

Приведен висок полициски службеник, запленета дрога вредна над 800.000 евра

Полицијата заплени дрога вредна над 800.000 евра, а приведен е висок полициски службеник, објави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Засега нема повеќе детали за...

Македонски државјанин приведен во Бугарија откако сакал да прошверцува марихуана

Еден граѓанин на Македонија е уапсен во Бугарија затоа што се обидел да прошверцува 4,7 килограми марихуана на граничниот премин Ѓуешево, објави бугарското обвинителство. Возачот...

Најдовме помалку дрога од очекуваното, наркобосовите се во бегство

Рускоска за акцијата во Грчец Акцијата за пронаоѓање дрога при сузбивањето на криминалните групи била пробиена во Грчец, а најголемата количина дрога е пронајдена во...

Запленети амфетамин и марихуана, приведени двајца дилери во Карпош

Амфетамин е пронајден во автомобил во скопски Карпош, а полицијата приведе две лица. Според информациите на МВР, полицијата, денеска, на улицата Никола Тесла во Скопје,...

Дрога и голема количина халуциногени средства најдени при претрес во Скопје

Приведен е 29-годишен велешанец, кој престојувал во Скопје, во чиј дом полицијата извршила претрес и пронашла дрога и поголема количина халуциногени средства. - Полициски службеници...

Затвореник на отсуство фатен дома со големо количество дрога

Затвореник од КПУ Идризово, кој бил пуштен на отсуство, бил фатен во неговиот дом со голема количина дрога. По судска наредба од Кривичен суд Скопје,...

Единаесет Црногорци осудени за шверц на пет тони кокаин на Карибите

Судот во Аруба им изрече затворски казни од девет до 15 години за 11 црногорски државјани, членови на екипажот на бродот „Ареша“, на кој...

Тројца дилери фатени додека продавале дрога во Градскиот парк

Полицијата приведе тројца дилери кои синоќа продавале марихуана во Градскиот парк во Скопје. - При извршен претрес кај лицата А.Р.(23), А.О.(21) и 17 годишен малолетник...