Ознака: дрога

Шарените пилули стануваат закана што постојано мутира

Тревога: Епидемијата од новите дроги се шири со стравотна брзина Трагичните вести се повеќе од доволни за да нѐ натераат сериозно да се замислиме. Што...

Арсенал на оружје и дрога пронајдени во дом на жител на...

Пиштол, куршуми, бомби, тромблонска мина, гранати и марихуана полицијата пред два дена пронашла во дом на 52-годишен жител на село Брвеница, тетовско. Како што соопшти...

Шестмина уапсени во полициската акција во Струшко

Шест лица се уапсени, а едно е во бегство при денешната полициска акција во Струга и Струшко за сузбивање криминална група која се занимавала...

Италијанската полиција заплени тон марихуана пристигната од Албанија

Италијанската полиција кај Лече заплени моторен чамец натоварен со тон марихуана пристигната од Албанија. Уапсени се три лица, од нив двајца албански државјани од приморскиот...

Полицијата разбива мрежа за дистрибуција на дрога во Струшко

Во Струга и Струшко се спроведува полициска акција за разбивање криминална мрежа на дилери на дрога. Според некои медиуми, приведени се повеќе лица, меѓу кои...

Скопјанец фатен со марихуана на граничниот премин „Богородица“

Рано утрово, околу 1.30 часот, на граничниот премин Богородица бил лишен од слобода па потоа ослободен скопјанецот В.Ј. (28). На граничниот премин на излез од Република...

Фатени македонски државјани што сакале да прошверцуваат дрога од Грција во...

Двајца македонски државјани биле уапсени на влезот на грчкото пристаниште Игуменица со шест килограми и 560 грама хероин, спакувани во 13 пакети, во обид...

Албанската полиција разби меѓународен синџир за шверц на дрога од Албанија...

Албанската полиција разбила меѓународен синџир за трговија со кокаин, хероин и марихуана во западно европските земји, при што се уапсени 13 Албанци, а петмина...

Повеќе од 130 килограми марихуана откриени на ГП Богородица

Над 130 килограми марихуана се откриени вчера на ГП Богородица во камион со албански регистраски ознаки. Возачот, 37-годишен државјанин на Албанија, е приведен и...

Во чајџилница запленети три килограми марихуана

Во една гостиварска чајџилница при претрес полицијата откри три килограми марихуана. Набрзо потоа три лица се приведени, а две задржани во полициска станица Гостивар. Според...