9.2 C
Skopje
23.1.2021 - 11:42

Ознака: дрога

Пресечен меѓународен канал за дрога, запленети 40 килограми марихуана

Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, заедно со Одделот за специјални полициски операции, пресече меѓународен канал...

Десет килограми марихуана и оружје пронајдени при претрес во Сингелиќ

Полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, во координација со Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, денеска ги уапсиле А.В.(74) и С.В.(45) од...

Полицијата растури забава во викендичка во Волково, пронајдена е и дрога

Полицијата вчера растури забава во викендичка во скопско Волково. Приведени се 29 лица, меѓу кои диџејот и сопственикот на објектот. Сите биле однесени во полициска станица,...

Во Сингелиќ криел дрога во специјален бункер во гаража

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 27-годишен жител на скопското селото Синѓелиќ, поради „неовластено производство и пуштање во промет...

Уапсени двајца битолчани кај кои е пронајдена дрога

Битолската полиција уапси двајца битолчани, на возраст од 38 и 32 години, кај кои била пронајдена дрога. Според информациите од СВР Битола во првиот...

Пронајдени дрога и оружје во бункери во Сингелиќ

Поголема количина хероин и кокаин и два пиштола се откриени во полициска акција во Сингелиќ, Скопје. Дрогата била скриена во бункери, а приведено е...

Запленети околу 60 килограми дрога при претрес во Крушевско

При полициска акција вчера приведени се Т.С.(22) од Скопје, В.К. (35) од Албанија и Р.К. (22) од Косово, поради основано сомнение дека сториле кривично...

Тројца приведени и запленети 100 килограми марихуана по полициска бркотница

Во кооординирана акција на повеќе полициски оддели во текот на вчерашниот ден биле приведени три лица и запленети околу 100 килограми марихуана, по претходно...

Пронајдени дрога и оружје во куќа во Пробиштип

Разна дрога и оружје биле пронајдени во куќа во Пробиштип. Според информациите на МВР, вчера бил приведен А.Д.(20) од Пробиштип, поради постоење основи на сомнение...

Шестмина осомничени за двата тона марихуана по полициската акција во Арачиново

МВР во координација со ОЈО презема мерки и активности за акцијата разбојништво што се случи во петокот кога беа одземени два тона марихуана. Од...

Watch The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments (Dub) Episode 13 at Funimation funimation anime of the decade

A Silent Voice (https://gogoanime.be/m/a39e) Episode Full at GoGoAnime gogoanime1