Ознака: дрога

Запленети 7,5 тони кокаин вреден 286 милиони долари во пресечената пратка...

Во заедничка акција на полицијата на Колумбија и САД, запленети се 7,5 тони кокаин во вредност од 286 милиони долари, објави колумбиската влада. Дрогата била...

Пронајдени над 100 килограми марихуана на брегот на Охридското Езеро

Полициски службеници пронашле седум торбици со поголема количина на спакувана марихуана со тежина од над 100 килограми, во пловен објект на брегот на Охридското...

Во пожар исчезна дрога вредна речиси 900 милиони долари

Властите на Мјанмар денеска на Меѓународниот ден против дрога, уништија запленета дрога во вредност од 839 милиони долари. Оваа земја долго време беше главен...

Приведен полицаец од Скопје во чие возило биле пронајдени дрога и...

Дваесет и петгодишен полицаец од Скопје е приведен при претрес во Гостивар, откако во неговото возило биле пронајдени дрога и оружје. Како што информира...

Билтен

Дрога во Градскиот парк во Скопје Градскиот парк во Скопје сѐ почесто станува локација за консумирање опојни средства. Полицијата соопшти дека синоќа во паркот биле...

Шверц на наркотици преку Балканот до Европа

ПАТОТ НА ДРОГАТА Одамна е познато дека поради поволната географска положба балканските земји се едни од најпопуларните за шверц на наркотици. Тие се мост меѓу...

Сингапур осуди дилер на смрт преку „Зум“

Малезиец беше осуден на далечина поради вмешаност во трговија дрога додека градот-држава се бори против коронавирусот Авторка: Ребека Ретклиф Гардијан Едно лице беше осудено на смртна казна...

Запленет брод со пет тони кокаин наменет за которски клан

Повеќе од пет тони кокаин од бродот Арес требало да биде испорачано во Солун, од каде членови на которски клан требало да го преземат,...

Автоматски пушки, пиштоли и хероин пронајдени во бункери во Скопје

Во специјално направени бункери во општина Гази Баба пронајдени се автоматски пушки, пиштоли и хероин. Бирото за јавна безбедност во координација со СВР Скопје –...

Билтен

Запленет еден тон марихуана во Бутел Бирото за јавна безбедност, преку Одделот за криминалистичка полиција, во рамките на засилените мерки во борбата против недозволената трговија...