-4.2 C
Skopje
19.1.2022 - 8:13

Ознака: дритан абазовиќ

Заев на средба со црногорскиот вицепремиер Абазовиќ

Премиерот Зоран Заев, во рамките на активностите на самитот на Западен Балкан, со наслов „Промовирање на инклузивноста и солидарноста на Европа“, кој во организација...

Споделуваме искуства за привлекување странски инвестиции

Заев на средба со црногорскиот вицепремиер Абазовиќ Премиерот Зоран Заев, во рамките на активностите на самитот на Западен Балкан, со наслов „Промовирање на инклузивноста и...

Подгорица потврди дека патријархот Порфириј бил во опасност во Цетиње

Потпретседателот на црногорската Влада, Дритан Абазовиќ, изјави дека постоела голема безбедносна закана за патријархот. - Истрагата ќе ги утврди деталите и фактите за безбедносните закани...

Груби и Абазовиќ најавија зголемување на економската соработка со Црна Гора

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби, денеска го прими на средба во Скопје вицепремиерот на Црна Гора,...

Односите меѓу Македонија и Црна Гора се одлични

Груби-Абазовиќ Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби оствари онлајн средба со вицепремиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ. На оваа...

Абазовиќ: Ќе има изненадувања во новата влада на Црна Гора

Ќе бидете пријатно изненадени од персоналните решенија на новата влада, рече лидерот на коалицијата „Црно на бело“, Дритан Абазовиќ. Тоа го изјави на прес-конференцијата по...

Од бесата на Дритан Абазовиќ зависи соборувањето на Ѓукановиќ

Од дадениот збор на лидерот на граѓанското движење УРА и коалицијата „Црно на бело“ Дритан Абазовиќ, зависи формирањето на новата владина коалиција во Црна...