Ознака: државни фондови

Казна од 15 илјади долари за сопругата на Нетанјаху

Сопругата на премиерот на Израел, Бенјамин Нетанјаху, Сара Нетанјаху, е казнета со 15.000 долари за злоупотреба на државни фондови. Судот во Ерусалим ја прифати спогодбата...

Watch My Hero Academia 4 (Dub) Episode 14 at website https://gogoanime.be sword art online gogoanime

The Seven Deadly Sins: Revival of the Commandments (Dub) (https://animeplanet.cc/m/WAVj) Episode 24 at website https://animeplanet.cc jojo part 5 dubbed anime planet