Ознака: државни пари

Американка на шопинг потрошила државна помош oд 150.000 долари

Американка од Северна Каролина, која наводно фалсификувала документи со цел да добие државна помош од 150.000 долари наменета за компании, е обвинета дека ги...

НВО Инфо: Локалните власти да ја зајакнат транспарентноста при трошење на...

Набљудувањето на транспарентноста и вклучувањето на граѓаните во општините Велес, Крива Паланка и Неготино, во време на пандемијата Ковид-19, покажа дека локалните власти треба...

Владата ја објави листата на фирми што не им исплатиле пари...

Владата ја објави листата на фирми кои зеле државна помош, но на вработените не им исплатиле плати. Преглед до листата на следниот ЛИНК. Дел од фирмите...

Шекеринска: Лага е дека сум била на службени патувања и сум...

Најдиректно ги демантирам лагите на ВМРО ДПМНЕ. Лага е дека било кој, а особено јас во изминатава недела замислете сум била на службени патувања...

Истрага против Порошенко поради префрлање државни пари

Украинското Национално истражно биро поведе истрага против поранешниот претседател Петро Порошенко и неговите соработници поради префрлање големи суми девизи од државната компанија „Укробронпром“ на...