-6.2 C
Skopje
28.1.2022 - 2:56

Ознака: Државниот пазарен инспекторат

Сопственикот на „Мош“ приведен во станица, казнети и 38 гости оти...

Полицијата по полноќ го привела лицето управителот на ланч барот „Мош“,  М.Д. (41) од Скопје каде викендов се случуваше концерт на Владо Георгиев без...

Затворени угостителски објекти во Чаир и Тетово

Државниот пазарен инспекторат со асистенција на Единицата за интервентна полиција денеска постапуваа на подрачјето на скопската општина Чаир и во Тетово поради непочитување на...