14.3 C
Skopje
20.4.2019 - 12:47

Ознака: дрес

Ракометарите најавуваат нови победи во новиот дрес

Ракометната федерација на Македонија (РФМ), во соработка со брендот „Хумел“ и „Д-спортска опрема“, денеска го промовираа новиот дрес што ќе го носат македонските ракометари...

Нејмар му подари на Леброн Џејмс дрес од ПСЖ

Францускиот фудбалски шампион Пари Сен Жермен на својот Твитер профил објави фотографија на ѕвездата на тимот Нејмар со четирикратниот МВП во НБА лигата Леброн...

Новото кралско руво од пластичен отпад

Новиот дрес на шпанскиот тим Реал Мадрид е направен од рециклиран океански пластичен отпад, објави англискиот весник „Метро“. Компанијата за спортска опрема „Адидас“ го презела...