12.3 C
Skopje
24.2.2020 - 14:28

Ознака: Дресел

Дресел освојува медали и урива рекорди

Американецот Кејлеб Дресел (22) освои три златни медали во една вечер во рок од само два часа, на 50 метри слободно, на 100 метри...