10.1 C
Skopje
24.4.2019 - 6:25

Ознака: Дреново

Ѓорѓи Вареловски на Бадник кај дечињата во Дреново и во Марена

На Бадник, кога во сите христијански семејства со радост се подготвува бадниковата вечера, кавадаречкиот Дедо Мраз, Ѓорѓи Вареловски, ги посети семејства од селата Дреново...

Времен прекин на сообраќајот на делницата Фариш-Дреново

Автомотосојузот на Македонија информира дека од утре се воведува времена измена на режимот на сообраќај поради планираните градежни работи на делницата Фариш-Дреново на експресниот...