Ознака: Дреново

Дваесетгодишно момче загина во сообраќајка на патот Дреново – Кавадарци

Дваесетгодишно момче загина во сообраќајка што се случила рано утрово на патот Дреново – Кавадарци. Според информациите на МВР, околу 4 часот било пријавено дека...

Ѓорѓи Вареловски на Бадник кај дечињата во Дреново и во Марена

На Бадник, кога во сите христијански семејства со радост се подготвува бадниковата вечера, кавадаречкиот Дедо Мраз, Ѓорѓи Вареловски, ги посети семејства од селата Дреново...

Времен прекин на сообраќајот на делницата Фариш-Дреново

Автомотосојузот на Македонија информира дека од утре се воведува времена измена на режимот на сообраќај поради планираните градежни работи на делницата Фариш-Дреново на експресниот...

Watch My Hero Academia 4 (Dub) Episode 5 (https://crunchyrollfree.com/m/7EEM/ep-5) at website https://crunchyrollfree.com. See more crunchyroll 30 days

Case Closed Episode 995 at website https://kissanimeonline.com kissanime seven deadly sins