Ознака: дрво

Дрво усмртило жена од Струга

Дрво паднало врз 57-годишна жена во Струшко, кај местото викано „Мезериште“. Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“, каде што подлегнала на повредите, информираат од полицијата. Увид...

Парно, пелет, дрво или инвертер?

Процесот на гасификација на Македонија е во тек, а со оглед на тоа што сега се работи на примарната мрежа, гасот до домаќинствата би...

Силниот ветер откорна дрво во Автокоманда

Силниот ветер, проследен со дожд, кој попладнево зафати некои делови од Скопје, откорна дрво од дворот на градинка во Автокоманда. Од УХМР покрај засилената облачност...

Се исуши дрвото што го симоблизира пријателство меѓу Трамп и Макрон

Дрвото на пријателство што го насадија американскиот и францускиот претседател Доналд Трамп и Емануел Макрон се исуши по една година откако беше насадено. Макрон му...

(Фотовест) Оштетени три возила откако врз нив падна дрво

Три паркирани автомобили се уништени, откако врз нив падна дрво. Возилата биле паркирани пред Основниот суд во Охрид на булеварот „Македонски Просветители“. Причина за овој немил...

Да ја гушнеме планетата Земја!

На исчистениот дел од дворот веќе се правеше малечка обработлива површина. Тоа ќе биде училишна ботаничка градина... Ќе има и клупи и место за...

И паркот во Чаир доби куќичка од дрво

По Градскиот парк сега и паркот во Чаир доби уметничко дело, куќичка како од приказните за деца. Така и го нарекуваат чаирчани, а проектот...

Албански државјанин починал откако врз него паднало дрво

Триесет и шестгодишен државјанин на Албанија починал откако врз него паднало дрво во атарот на струшкото село Франгово. Б.Х. во моментот на несреќата собирал...

Со моторна пила до скулптури од дрво

Во хрватски Иванец на фестивал без класични вајарски длета учествуваше и една жена На четвртото издание на „Хрватскиот вајарски фестивал со моторна пила“, кој се...

Загинаа двајца новинари на терен

Телевизиски новинар и снимател во американската држава Северна Каролина загинаа вчера откако дрво падна врз нивниот автомобил додека известувале за последиците од невремето во...