7.9 C
Skopje
4.12.2020 - 21:49

Ознака: дрвокрадци

Притвор за десетмина дрвокрадци кои претепааа полицајци

Судот определи мерка притвор од 30 дена за десет осомничени лица кои биле вклучени во претепувањето на полициските службеници во Прилеп. Осомничените минатата недела, околу...

Приведени 10 лица поради нападот на полицајци во Прилеп

ОВР Прилеп до Основното јавно обвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против 10 лица, и тоа: Е.Е.(28), Е.И.(30), Ф.Ќ.(37), С.А.(40), Ф.Ќ.(43), С.М.(57), Ѓ.А.(21), Р.В.(30), Е.В.(29),...

Спасовски: Нападнатиот полицаец од дрвокрадци е во тешка состојба

Еден од петтемина полицајци од Велес, кои синоќа биле нападнати од дрвокрадци, има тешки телесни повреди. Тој од синоќа е во Клиничкиот центар во...

Дрвокрадци нападнале петмина полицајци, четворица се приведени

Група на граѓани кои вршеле безправна сеча на огревни дрва нападнале петчлена полициска патрола, синоќа околу 20 часот во атарот на велешкото село Степанци,...

Дрвокрадците побрзи од законот

Бројките со уништувањето на дрвната маса се поразителни, исто како и фактот дека 40-50 отсто од случаите за украдено дрво се неоткриени, велат од...

Босанските дрвокрадци европски рекордери во нелегална сеча!

Од поднесените пријави за нелегална сеча во Република Српска се решени само два отсто од предметите Босна и Херцеговина е европски рекордер според нелегалната сеча...

Додека полицајци се обидувале да сопрат дрвокрадци, во нивното возило удрил...

Со истрели од оружје завршила полициска потера по дрвокрадци во атарот на скопското село Бањани. Како што информираат од МВР, на 20 август по полноќ...

Повредени двајца полицајци од крадци на дрва

Двајца полицајци биле полесно повредени откако автомобил што го управувало засега непознато лице не застанало на знакот од полицајците додека тие легитимирале три лица...

Полицајци нападнати од дрвокрадци

Полицајци биле физички нападнати откакo откриле нелегален транспорт на дрва. Како што информираат од СВР Битола вчера по претходна пријава за нелегален транспорт на дрва...

Дрвокрадци побегнале од шумската полиција со палење на дрвата и автомобилот

Дрвокрадци откриени од шумската полиција ги запалиле украдените дрва и автомобилот „мерцедес“ со кој ги пренесувале дрвата и успеале да побегнат. Инцидентот се случил во...