12.8 C
Skopje
19.9.2021 - 7:34

Ознака: драч

Македонски државјанин уапсен при заплена на 300 килограми кокаин во Драч

Околу 300 килограми кокаин во пакувања со амблемите на спортските тимови „Чикаго Булс“ и „Париз Сен Жермен“, но и луксузниот моден бренд „Диор“ се...

Земјотрес со јачина од 4,4 степени ја погоди Албанија

Земјотрес со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Албанија. - Одделот за сеизмологија на Институтот за хидрометеорологија и сеизмологија регистрираше земјотрес...

Потпишување договор за царина во Драч

Kосово На состанокот на владите на Албанија и на Косово, што треба да се одржи кон средината на септември во Скадар, ќе бидат потпишани „три...

Македонски државјанин ограбен на одмор во Драч

Македонски државјанин и неговата сопруга биле ограбени додека престојувале на одмор во Драч, Албанија. Како што објавија албанските медими, ним од страна две лица и...

Земјотресот во Драч најсилно почувствуван во Дебар

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје вечерва...

Лидерите на Западен Балкан го посетија Драч

Лидерите на Западен Балкан го посетија Драч за поддршка на семејствата што ги обновуваат своите домови од последиците од земјотресот што се случи на...

Истрага за уривањето на станбените згради во Драч

Обвинителството во Драч ги запленило документите од локалниот катастар, со што официјално почна истрагата за минатонеделниот земјотрес во кој само во тој град се...

Расте бројот на загинати од земјотресот во Драч

Најмалку 29 мртви и над 650 повредени е најновиот биланс од завчерашниот земјотрес, со интензитет од 6,4 степени по Рихтеровата скала во Албанија, а...

Земјотрес од 6,4 степени ги потресе Драч и регионот

Најголем број жртви и најголема штета има во албанските градови Тумане, Курбин, Драч, Фуше Крује, Леже и Фиер. Постои голема потреба од медицински персонал,...

Првите фотографии испратени од македонските спасувачи во Драч

Македонските спасувачки екипи пристигнаа во Драч и се ставени на располагање на надлежните служби во Албанија. Таму се веќе и нивните колеги од Италија....