31.5 C
Skopje
21.7.2019 - 15:29

Ознака: Драчево

Патот Драчево-Лисиче затворен поради асфалтирање

Од утре патот од Драчево кај пругата до селото Лисиче ќе биде затворен една недела поради асфалтирање, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци...

Пронајдена дрога во домот на драчевец

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги,...

Петмина загинати во сообраќајна несреќа кај Драчево

Пет лица загинаа во сообраќајната несреќа која ноќеска се случила во близина на бензинската пумпа на влезот од населбата Драчево во Скопје. Три лица...

(Фотовест) На улицата да ѝ се врати старото име

Неизмерно се среќни жителите на скопската населба Драчево што по повеќе децении се прави комплетна реконструкција на улицата Антон Димитров или како што повеќето...

Се реконструира регионалниот пат Јурумлери – Драчево

Реконструкцијата на регионалниот пат Јурумлери - Драчево, кој поминува низ Долно Лисиче, е во полн ек. Од општината Аеродром соопштуваат дека со реализација на...

Изгоре куќа во Драчево

Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје ноќеска интервенирала на пожар кој избувнал во куќа лепенка на улицата „Стари Новаќиња“ во населбата Драчево. Опожарени биле околу...

Кривични пријави за учесниците во насилство во Драчево

Основното јавно обвинителство поведе две одвоени кривични постапки за две малолетни и пет полнолетни лица вклучени во насилство што се случи завчера во скопската...

Нов парк во Драчево, на местото од исчистената депонија

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски и градоначалникот на Град Скопје Петре Шилегов денес извршија увид во градежните активности на локацијата во близина...

Побарано задолжително психијатриско лекување за момчето што си ја уби бабата...

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство во Скопје до Основниот суд Скопје 1 доставил предлог за задолжително психијатриско лекување и чување во здравствена...

Водата стои, Јелена од Драчево не стои

Најголем предизвик и радост носат оние улоги што се разликуваат од она што си ти приватно. Тогаш следува вистинската авантура, вели Јелена ЈЕЛЕНА ЈОВАНОВА, АКТЕРКА Актерката...