6 C
Skopje
15.11.2018 - 1:26

Ознака: драмски

Претстава „Светица на темнината“ вечер во Драмски театар

Претставата „Светица на темнината“ во продукција на „Б Глад“ од Загреб ќе биде изведена вечер во 19 часот на сцената на Драмскиот театар во...

Премиера на „Странци“ на сцената на Драмски

Претставата „Странци“, во режија на Нела Витошевиќ, вечерва премиерно ќе биде изведена на сцената на Драмски театар Драмски ја најави претставата како фасцинантна, моќна...

„Странци“ – нова претстава на Драмски театар

Фасцинантна, моќна приказна со сосема поинаква естетска димензија, остварување кое ќе биде вид бренд и кое, покрај актуелната, ќе донесе нова, поразлична публика. Вака...