Ознака: драган ристов

Почина новинарот Драган Ристов, ја изгуби битката со коронавирусот

Новинарот Драган Ристов ја загуби битката со коронавирусот. Тој беше хоспитализиран на Клиниката „Жан Митрев“ и за неговото лекување се собираа финансиски средства. Ристов почина на...