17.6 C
Skopje
6.6.2020 - 20:48

Ознака: драган данев

Данев: Власта да ги поддржи измените на Законот за јазици

Владината коалиција не смее да си поигрува со европската иднина на државата и треба да ги поддржи предлог измените на законот од ВМРО-ДПМНЕ, кои...