16.8 C
Skopje
23.9.2021 - 14:45

Ознака: Доџкоин

Феноменот на криптовалутата доужкоин – од шега до измама

Необичната криптовалута, наречена доужкоин, која беше силно промовирана на Твитер од страна на извршниот директор на „Тесла“, Илон Маск, забележа невиден успех, но и...