Ознака: Дојран

Кафеанџиите ќе платат казни и ќе учат како да постапуваат со...

Од Aгенцијата за храна и ветеринарство информираа дека во трите туристички центри Дојран, Охрид и Струга биле спроведени вкупно 128 контроли, при што кај...

Над 50 музички ѕвезди викендов во Дојран

Викендов, од 12 до 14 јули, во Дојран ќе се одржува „Д фестивал“ со тридневна богата програма и фестивалски камп. Настапуваат над 50 музички...

Билборди низ Србија ќе ги насочуваат туристите кон Дојран, Охрид, Демир...

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ), во рамките на годишната програма за промоција на туристичките потенцијали на земјава и привлекување странски туристи,...

Општина Дојран ќе се претстави на туристички саем во Србија

Општина Дојран ги повика сите угостители, хотелиери и приватни издавачи на соби и апартмани, доколку сакаат да го претстават својот бизнис на престижниот Саем...

Во Дојран утре почнува „Д фестивал“

Во Дојран утревечер почнува осмото издание на „Д Фестивал“, кој ќе трае до 8 јули. Арт поп ѕвездата од светската авангарда Севдализа, култната наша група...

Гужва на ГП „Богородица“ и „Дојран“, се чека и по еден...

На граничните премини Богородица и Дојран има зголемена фреквенција на возила и времето на чекање е до 50, односно 30 минути. Од дежурната служба на ГП...

Се очекуваат рекорден број туристи сезонава во Дојран

Директорот  на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија (АППТ) Љупчо Јаневски денеска е во посета на Дојран каде со градоначалникот ...

Познати странски изведувачи на „Д-фестивал 2018“

По првиот бран изведувачи што го сочинуваат артисти од современата македонска музичка сцена - Горан Трајкоски, Дуке Бојаџиев, групата „Архангел“ и скопското андерграунд-трио „Палиндром“...

Излеаната вода се повлекува во Дојранското Езеро

Водата од Дојранското Езеро која пред неколку дена за неполн месец вторпат се излеа и ги поплави плажите и рекреативната патека полека се повлекува...

„Архангел“ – главна ѕвезда на „Д-фестивал“

Главни ѕвезди на годинашниот „Д-фестивал“, кој ќе се одржи од 6 до 8 јули во Дојран, се членовите на групата „Архангел“. Легендарната рок-група, која е...