Ознака: дојава

Ајфеловата кула eвакуирана поради дојава за бомба

Ајфеловата кула беше евакуирана, а француските безбедносни сили поставија заштитен кордон околу оваа област во Париз по анонимна дојава за поставената бомба, пренесуваат медиумите. Paris'...

Лажна дојава за бомба ја блокираше „Партизанска“

Голем број полициски екипи има пред познатата пекарница „Силбо“ во Скопје. Според досегашните информации од полицијата, станувало збор за дојава за бомба. - Вечерва околу...

Уапсен осомничен за пријави за лажни бомби во Русија

Руската полиција го притвори осомничениот за пријава за лажна закана за бомба во неколку градови во Русија. Непознат маж пријави во полиција дека се поставени...

Дојавата за бомба во „Сити мол“ била лажна

Дојавата за бомба во трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје била лажна, потврди Министерството за внатрешни работи. Од таму соопштија и дека од истиот телефонски...

Евакуирано средното уметничко училиште во Скопје поради дојава за бомба

Поради дојава за рачна бомба, утринава е евакуирано средното уметничко училиште „Лазар Личеновски“ во Скопје. Според првичните информации, во полиција било пријавено дека на паркингот...

Дојава за бомба на Тајмс сквер

Гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо, нареди полицијата да ја испита заканата со бомба на Тајмс сквер од анонимен корисник на Интернет и да ги...

Евакуирани судови во Сараево поради дојава за бомба

Судот во Босна и Херцеговина и Општинскиот суд во Сараево денеска беа евакуирани поради дојава за бомба. Во Оперативниот центар на Министерството за внатрешни работи...

Евакуирани неколку судови во Словачка поради дојави за бомби

Неколку судови се евакуирани во Словачка поради дојави за бомби. Во неколку судови во Братислава пристигнале дојави за поставени бомби, поради што веднаш биле...

Дојава за бомба во редакцијата на „Слободна Далмација“

Поради дојава за бомба денеска беше испразнета зградата на редакцијата на дневниот весник „Слободна Далмација“ на Улицата на хрватската морнарица во Сплит. Според полицијата, пријавата...

Дојава за бомба го евакуираше белградскиот аеродром

Утринава од аеродромот „Никола Тесла” во Белград беа евакуирани 130 патници и пет члена на екипажот од авионот на германската компанија „Луфтханза“ поради најава...