Ознака: дојава за бомба

Вработените во РТС евакуирани поради лажна дојава за бомба

Вработени во Радио телевизија на Србија (РТС) во Белград денеска околу 14 часот биле евакуирани, а по еден час повторно вратени на работните места...

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во „Сити мол“

Полицијата приведе две лица за лажната дојава за бомба во „Сити мол“, соопшти МВР. Приведени се П. Ц. (19) и А. Д. (19) и по...

Евакуирани вработените во судот во Сараево поради дојава за бомба

Сараевската полиција утрово добила дојава за бомба поставена во зградата на Кантонскиот суд во Сараево. Од Оперативниот центар при Министерството за внатрешни работи во Сараево...

Паника ширум Германија, евакуација поради дојави за поставени бомби

Во неколку градови ширум Германија, беа евакуирани градските собранија по дојави за поставени бомби, објави весникот „Билд“. Евакуирани се собранијата во Аугсбург, во Кајзерслаутерн, во...