Ознака: доцнење

Заев: Ветингот во судството доцни поради недостаток на судии

Премиерот Зоран Заев рече дека законот за ветинг по предлог на ДУИ му бил доставен викендов, но не го разгледал. Тој вели дека останува на...

Патниците кои беа заглавени на аеродром осум часа, конечно тргнаа на...

Повеќе од 150 македонски туристи го чекаа авионот на „Онур ер“ на аеродром од два часто по полноќ, повеќе од осум часа. Тие во...

Јапонски министер јавно се извини поради триминутно доцнење

Јапонскиот министер задолжен за организацијата на Олимписките игри во Токио во 2020 година, Јошитака Сакурада беше изложен на критики поради триминутно доцнење, поради што...

НСОН: Доцни платата за просветните работници

Независниот синдикат за образование и наука(НСОН) денеска на прес конференција информираше дека доцни платата за јули за просветните работници. Претседателот на Синдикатот Томислав Гиевски од...

За пасош се чека повеќе од предвиденото

Во летниот период секогаш се соочуваме со голем метеж затоа што повеќето од граѓаните тогаш аплицираат за патни исправи. Знаеме дека се доцни и...

Патници во неделата педесет минути чекале автобус „19“

Во неделата цели педесет минути чекавме автобус на линијата број „19“ во правец од Шуто Оризари кон центарот на градот. Колкумина задоцнивме на работа,...