12.8 C
Skopje
3.12.2021 - 10:59

Ознака: доуж коин

Светот го доби првиот доуж-милионер

Глаубер Контесото станал милионер за само два месеца, откако се решил да ги послуша советите на Илон Маск и да инвестира во криптовалутата доужкоин. Контесото...