19.8 C
Skopje
20.6.2021 - 1:09

Ознака: достави

Заев денеска ќе ги достави предлозите за нови министри до Собранието

Премиерот и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се очекува да ги достави до Собранието предлозите за испразнетите министерски места во Владата. Тој синоќа по...

Заев ќе биде и премиер и министер за финансии

Премиерот Зоран Заев го соопшти предлогот на новите имиња на министри што ќе го достави до Собранието во текот на денот. Според предлогот, тој...

Заев денеска треба да ги достави новите имиња на министри до...

Премиерот Зоран Заев попладнево се очекува да ги достави до Собранието имињата на министрите кои ќе бидат дел од новата реконструирана Влада. Предлогот на...