11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 9:54

Ознака: достава

„Астра зенека“ ја намалува испораката на вакцини за ЕУ

Компанијата „Астра зенека“ соопшти дека почетните испораки на вакцината против коронавирус за земјите на ЕУ ќе бидат помали од предвиденото. До намалување на испораката на...

ИВЗ пет години не доставила извештај за работењето до Централниот регистер

Исламската верска заедница пет години не доставила извештај и годишна сметка до Централниот регистар. Како што информираше Нури Бајрами од Државната комисија за спречување корупција,...

„Форд“ наскоро ќе користи хуманоидни роботи за достава на пакети

Техно Во блиска иднина пакетите до домовите ќе ги доставуваат роботи што се движат како луѓето. Меѓу првите што имаат намера да ги заменат своите...

Интерактивна мапа на Скопје со информации за достава на намирници за...

Град Скопје во соработка со „ГДИ Скопје“ изработи интерактивна мапа за достава на храна, намирници и лекови за време на полицискиот час на територијата...

Полиција ќе ги доставува на домашна адреса готовите лични карти и...

За да се намали метежот во Управните служби на Министерството за внатрешни работи од понеделник граѓаните чии лични карти и возачки дозволи се веќе...

Фон дер Лејен: Мора да одржуваме слободен проток на стока низ...

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лејен, објави денеска дека Комисијата ќе издаде упатства до владите на земјите-членки за координирање на мерките на...

„Убер“ го претстави новиот изглед на дронот за достава на храна

„Убер“ се подготвува за тестирање на својата нова услуга за доставување храна со дронови, која ќе биде достапна на сервисот „Убер итс“ во Сан...

Заработува милиони зашто немал време да готви

Економистот Тимо Болт, сопственик на фирмата „Густо“, поради прекувремена работа немал време да готви, но проблемот го решил многу успешно. - На 26 години работев...

Граѓаните се жалат поради ненавремена и некомплетна достава на пратки

Десет отсто од поднесените рекламации за поштенските услуги се за пречекорување на рокот за достава и 90 проценти за оштетена односно намалена содржина на...

Солун и Атина без служби за достава

Доставувачите на храна и брза пошта, како и надворешните соработници на компаниите задолжени за дистрибуција со мотоцикли во Грција, вчера започнаа 24-часовен штрајк, поради...