Ознака: доријан

Над 2.500 луѓе се наоѓаат на листата на исчезнати по ураганот...

Околу 2.500 луѓе се наоѓаат на списокот за исчезнати по разорниот ураган Доријан кој ги погоди Бахамите. Според надлежните можно е на листата да...

Доријан пристигна во Канада

Ураганот Доријан стигна до атлантскиот брег на Канада, носејќи со себе силни поројни дождови и силни ветрови, поради што без струја останаа повеќе од...

Бројот на загинати во ураганот Доријан се искачи на 43

Бројот на загинати во ураганот Доријан на Бахамите се искачи на 43, јавуваат американските медиуми. Ен-би-си објави дека официјалниот број на загинати се искачи на...

По ураганот Доријан борбa за храна и за вода

Ситуацијата по катастрофалниот ураган Доријан на Бахамите е толку критична, што се случуваат пукотници помеѓу населението во очајнички борби за храна и вода. Сè уште...

Пакет со кокаин на бреговите на Флорида по ураганот „Доријан“

Од полицијата во Флорида вчера соопштија дека по ураганот „Доријан“ случаен минувач на плажата Мелбурн забележал необичен пакет. Вчераутро околу осум часот на градската...

(Видео) „Доријан“ се врати во четврта категорија, но сѐ уште е...

Ураганот „Доријан“, кој денеска продолжи да предизвикува штета на Бахамите, ослабе и се врати на четврта категорија. Националниот центар за урагани во Мајами, соопшти дека...

(Видео) НАСА објави снимки од ураганот „Доријан“ од вселената

Американската вселенска агенција (НАСА) објави снимки од ураганот „Доријан“ кој ги погоди Бахамските Острови. Снимките покажуваат како ураганот се движи во правец на Флорида. Како...

Седумгодишно момче е првата жртва на ураганот „Доријан“

Седумгодишно момче се удави, а неговата сестра се води за исчезната откако ураганот „Доријан“ вчера ги погоди Бахамите, прераснувајќи во невреме од петта категорија. Со...

Евакуација во Џорџија и Јужна Каролина поради „Доријан“

Гувернерите на Џорџија и Јужна Каролина наредија евакуација на населението поради ураганот „Доријан“, кој се приближува кон овие сојузни американски држави. Гувернерот на Џорџија, Брајан...