7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 0:57

Ознака: допишување

Техно – „Гугл“ повторно изработува апликација за допишување

Новата платформа за разменување пораки ќе ги обедини сите функции што ги имаат Хенгаутс мит, Хенгаутс чет и Гугл драјв. Според извештаите што се појавија...

Дипломатијата со „љубовни писма“ би можела да вроди со плод

Последното „љубовно писмо“ кое американскиот претседател Доналд Трамп му го испрати на севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун би можело да послужи за одржувањето на личната...