Ознака: допинг

Ракомет: Најава за допинг контроли во пресрет на дербито

Дерби натпреварот од Супер-лигата во ракомет, меѓу Металург и Еурофарм Работник го привлекува вниманието на спортската јавност бидејќи многумина го гледаат овој дуел како...

Уапсен скијач додека зема допинг (видео)

Излегоа нови детали околу скандалот со уапсените спортисти на светското првенство во нордиски дисциплини, што се одржува во австрискиот зимски центар Зефелд. Дваесет и шест...

УЕФА и ВАДА нема да го казнат Серхио Рамос

Дефанзивецот на Реал Мадрид и репрезентацијата на Шпанија, Серхио Рамос, нема да биде казнет за прекршување на антидопинг правилата, објави „ЕСПН“. Германското издание „Шпигел“ пред...

Рамос: Се обидуваат да го нарушат мојот имиџ со обвинувањата за...

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос ги демантираше тврдењата дека употребил забранета супстанца во 2017 година, а шпанскиот клуб ги нарушил антидопинг правилата. Ова...

Реал Мадрид: Рамос никогаш не се допингувал

Раководството на Реал Мадрид реагираше на информацијата на германскиот весник „Шпигел“ дека капитенот на „кралскиот“ клуб, Серхио Рамос бил фатен со допинг по финалето...

Рамос позитивен на допинг тест

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е познатиот фудбалер кој дал позитивен допинг примерок во Лигата на Шампионите, информира „Шпигел“, повикувајќи се на откритија...

Надал: Во тенисот има помалку допинг од другите спортови

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал смета дека во тенисот има помалку допинг за разлика од другите спортови. - Во сите спортови има луѓе кои мамат, но...

Антидопинг-програмата на СП без Руси

Ниту еден Русин нема да учествува во антидопинг-програмата, а сите допинг-примероци ќе бидат тестирани во акредитирани лаборатории на Светската антидопинг-агенција (ВАДА), надвор од Русија,...

Неста Картер го урна олимпиското совршенство на Болт

Спортскиот арбитражен суд (КАС) објави денеска дека на спринтерот на Јамајка, Неста Картер му е одбиена жалбата за позитивниот допинг тест за време на...

На новинарот Зепелт му е одобрен влез на СП во Русија

Министерот за надворешни работи на Германија, Хајко Мас, изјави дека Русија му одобрила влез на новинарот што направи документарен филм за наводниот допинг во...