4 C
Skopje
12.11.2018 - 23:54

Ознака: допинг

Надал: Во тенисот има помалку допинг од другите спортови

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал смета дека во тенисот има помалку допинг за разлика од другите спортови. - Во сите спортови има луѓе кои мамат, но...

Антидопинг-програмата на СП без Руси

Ниту еден Русин нема да учествува во антидопинг-програмата, а сите допинг-примероци ќе бидат тестирани во акредитирани лаборатории на Светската антидопинг-агенција (ВАДА), надвор од Русија,...

Неста Картер го урна олимпиското совршенство на Болт

Спортскиот арбитражен суд (КАС) објави денеска дека на спринтерот на Јамајка, Неста Картер му е одбиена жалбата за позитивниот допинг тест за време на...

На новинарот Зепелт му е одобрен влез на СП во Русија

Министерот за надворешни работи на Германија, Хајко Мас, изјави дека Русија му одобрила влез на новинарот што направи документарен филм за наводниот допинг во...