9 C
Skopje
21.11.2018 - 5:47

Ознака: допинг контрола

СП 2018: Американците бараат допинг контрола за Русите

Раководителот на антидопинг агенција на САД (УСАДА), Тревис Tајгарт не е уверен дека руската селекција на фудбалскиот Мундијал е „чиста“ и побара од Светската...