23.8 C
Skopje
17.9.2021 - 23:42

Ознака: донор

За првпат во Македонија отстранет тумор на подлактница кај момче кое...

Министерството за здравство информира дека на Клиниката за ортопедија при ТОАРИЛУЦ беше оперирано 17-годишно момче со тумор на десната подлактица. - Тимот хирурзи под раководство...

Филипче присуствуваше на првиот роденден на ќерката на хуманата Василковска

Министерот за здравство, Венко Филипче, беше поканет и присуствуваше на роденден на Лара, ќерката на Јасмина Василковска, хуманата жена која неодамна со донацијата на...

Мајка на 10-месечно бебе е жената-донор која спаси три човечки животи

Министерот за здравство Венко Филипче преку социјалните мрежи информираше дека остварил средба со семејството на починатата жена чии срце и бубрези беа донирани. - Утрово...