7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 5:22

Ознака: донираат

Познатите личности донираат за опожарената Австралија

Пинк, Никол Кидман, Селена Гомез, Мајли Сајрус, Елтон Џон, Новак Ѓоковиќ се само некои од славните личности што деновиве донираа високи суми пари за...

Тениските ѕвезди донираат за борбата со пожарите во Австралија

Здравјето на играчите, навивачите и на персоналот задолжен за турнирот, секогаш ни претставувал прв приоритет, вели директорот на Австралија опен, Крег Тајли, во пресрет...

САД нема да донираат за Амазонија

САД не се согласија со иницијативата на Г7 на Бразил да му се дадат 20 милиони американски долари како итна помош за борба против...