15.8 C
Skopje
26.10.2021 - 16:55

Ознака: донација

„Макстил“ со донации на компјутерска опрема и прехранбени производи ја одбележа...

Со донација на прехранбени производи за социјално загрозени семејства во текот на Меѓународната недела за борба против гладот, „Макстил“ ја одбележа 24-годишнината од основањето...

СЗО во Македонија достави носачи на вакцини и реагенси за секвенционирање...

Канцеларијата на СЗО во Македонија денеска до Министерството за здравство/Институтот за јавно здравје достави пет носачи на вакцини и 1.250 тестови и реагенси за...

Франција ќе донира двојно повеќе вакцини за сиромашните земји

Францускиот претседател, Емануел Макрон, најави дека Франција ќе им даде 120 милиони дози од вакцината против коронавирус на сиромашните земји, двојно повеќе отколку што...

Со ретроспективна изложба и донација од над 4 милион денари на...

Првиот филм за „Алкалоид“ од 1950 година, најстарото кутиче и оригиналното одобрение за производство на лекот „Кафетин“; првите пакувања „Бекутан“, најстарите индустриски машини и...

Македонија вчера прими донација од над 50.000 вакцини „Фајзер“ од Бугарија

Северна Македонија вчера ја прими донацијата од над 50.000 вакцини „Фајзер“ од Бугарија, напиша утрово на Твитер шефот на дипломатијата Бујар Османи. – Вакцините веќе...

НЛБ Банка со донација за Територијалната противпожарна единица во Берово

НЛБ Банка донираше опрема на Територијалната противпожарна единица во Берово. За потребите на службата, НЛБ Банка обезбеди делови за хидрант, црева, продолжетоци и спојувања,...

Со донација на Ротари клубот реставрирана чешмата кај Офицерскиот дом

Едно од култните места за битолчанни, чешмата кај Офицерскиот дом, повторно е достапна за жителите на Битола и случајните минувачи. Претставници од Ротари клубот од...

Чешка донација на нови возила за Одделот за организиран и сериозен...

Чешкиот заменик министер за внатрешни работи, Јиржи Новачек на нашиот министер Оливер Спасовски денеска му ја врачи донацијата на нови возила наменети за Одделот...

Донација од компјутерска опрема во МВР за поефикасна контрола на лесното...

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и постојаната претставничка на УНДП Нарине Сахакјан денеска ја промовираа новата компјутерска опрема која ќе овозможи поефикасно следење...

Со донација од Јапонија градинката „Коца Василева“ во Битола во ново...

Со детски насмевки, традиционални јапонски и македонски танци, цртежи и песнички, децата од градинката „Коца Василева“ во Битола ги дочекаа амбасадорот на Јапонија Хиронори...